wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Zajímavosti o Záhvozdí     

Obsah  

  Jak jsme to psali
Ještě jedno varování : Pokud jste nehráli, nečtěte!

V roce 1996 většina z našich hráčů a PJ končila nebo se chystala končit na zlínském gymnáziu. Měli jsme za sebou od prváku už tři roky hraní DrD a hráli jsme ho stylem, který v té době nebyl mezi ostatními vyznavači „Dračáku“ příliš obvyklý. Náš styl byl zaměřený hlavně na příběh a na atmosféru. U jeho prvopočátků nepochybně leží doupě, které bylo sice ještě klasickou "jeskyní" (jmenovalo se Skřítčí palác a šlo v něm o zabití gorgony), ale které se na začátku zvrhlo v divokou improvizaci odehrávající se v blízké vesnici. Improvizace byla nakonec delší než samotné doupě a dala mimo jiné vzniknout nezapomenutelné postavě řezníka Mouši, který byl schopen ve svém mlýnku na maso umístěném ve sklepě pomlít prakticky cokoliv – včetně poníka nešťastné alchymistky. Postupně jsme na základě téhle zkušenosti pochopili, že skutečná zábava nečeká v podzemí a nenajdeme ji ve vyvražďování skřetů. Pozor, dnes je samozřejmě jiná doba. Ale tehdy to byl OBJEV!!!

Na conech jsme ale místo toho potkávali lidi, pro které vrcholem hry bylo házení kostkou a výkřiky typu: „To jsem mu to natřel se svým útočným číslem 28/+5!“ Chtěli jsme tento stav změnit, a tak jsme rozhodli sepsat ta nejlepší z našich tehdejších dobrodružství a pokusit se je vydat, protože právě někdy v té době začal Altar vydávat doplňující moduly (které nám upřímně řečeno připadaly stejně hrozné jako to, co jsme viděli na conech). Sepsali jsme tedy své zápletky a nějak (už si ani nepamatuju jak) jsme to nabídli Altaru. Mezitím jsme my dva s Pecanem jako hlavní organizátoři začali studovat v Praze, a tak jsme se setkali osobně i s Martinem Klímou, který tehdy ještě Altaru šéfoval. V zaprášeném kumbálku, kde se na sebe vršily různé knihy a sešity nás tahle legenda DrD zasvětila do tajů toho, jak je třeba připravit doupě k vydání. A my jsme viděli, že budeme předělávat a předělávat … a předělávat. Mezi řečí nás muž, jehož jsme považovali za svého guru a duchovního otce trochu překvapil výrokem, jenž je popsán níže u dobrodružství Píseň barda a malinko nám tak sebral iluze o sobě i o Altaru.

Předělávání dobrodružství se trochu protáhlo. Obzvlášť dokopat kamarády včetně Pecana k téhle úmorné práci bylo neskutečně těžké. Navíc jsme měli silné pochybnosti, jestli děláme dobrou věc, protože Klíma vyžadoval tak podrobné popisy určené k přečtení, že jsme měli strach, že z těch našich dobrodružství uděláme pevné scénáře typu „gamebook“. Proto jsem mimo jiné připsal úvodník pod názvem „Než začnete hrát …“, aby PJ věděli, že nemusí číst hráčům všechno. Nakonec vyšla naše doupata na přelomu let 1999 a 2000 v modulu Záhvozdí, který byl dodatkem k Tarii. Pro nás byla na celém projektu nejdůležitější ta dobrodružství a pro mě osobně ještě popis města Drogadu. A teď už slibované zajímavosti.
Svět aneb Proč právě Taria? >> 

Design and Coding: Instant Solutions