wz


MENU
Novinky
Ke stažení
Články
Odkazy
Kontakt
Diskuze o Tarii
Diskuze o Spáru

MODULY
Taria
Záhvozdí
Severní Taria
Pohraničí
Jihozápad

ZLÍNSKÁ BUŇKA
O nás
Osobní stránky
Tarij. družina

PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮ
Dobrodružství
Svět
Družiny

  Ukázka - Cidaris     

Obsah  

  Hlavní část
Dobrodružství Cidaris rozhodně nepatří mezi snadné. Každá skupinka, které jsem ho kdy představil, měla velké problémy úspěšně se vypořádat se všemi nástrahami, které s sebou tento příběh přináší. A přiznejme si to – ne vždy byly úspěšní. Podobně, jako je dobrodružství náročné pro hráče, je však i obtížné pro Pána Jeskyně, který vede hru. Stejně jako nebyly vždy úspěšné postavy mých hráčů, ani já jsem se při zprostředkování příběhu nevyvaroval chyb. Chtěl bych tě tedy jako budoucího Pána Jeskyně upozornit, že před tebou leží poměrně náročné dobrodruství na vedení hry, které je určené jak mírně pokročilým hráčům tak i pokročilému vedoucímu hry.

Pro postavy v tomto příběhu neředstavuje nebezpečí nepřátelská armáda, hordy skřetů či nemrtvých. Nebezpečí pro ně představují jejich činy, jejich chování, ale také nepozornost nebo ignorance. Cidaris – ostatně jako většina příběhů Tarie – nevydá svá tajemství jen díky ostrému meči, nebo tajemné magii. Stejně tak, budou potřebovat postavy ostrý jazyk a důvtip. Tvým úkolem je, aby se hráči prostřednictvím postav co nejvíce ponořili do dobrodružství a mohli tak začít rozplétat jednotlivé záhady. Budeš muset hrát mnoho cizích postav. Ale nezůstane pouze u toho, že budeš mluvit jejich hlasem. Budeš muset za ně myslet, zvažovat jejich motivy a jednat za ně. Jsou to lidé, kteří mají své cíle a nebudou pouze vyčkávat, až jim přijdou postavy pomoc, či ublížit. A právě ty budeš muset rozhodovat za několik postav současně, uzavírat mezi nimi spojenectví a vrážet si nože do zad.

Dobrodružství je určeno pro postavy přibližně na čtvrté úrovni. To však neznamená, že by jej nemohl odehrát kdokoliv jiný. Měj však na paměti, že pro postavy na vyšší úrovni se může stát dobrodružství příliš snadné – možná právě proto, že tam kde by začínající dobrodruhové byli nuceni přemýšlet, vyjednávat a plánovat úskoky, by mocnější postavy neztráceli čas a vynutili si úspěch hrubou silou. Ale to již nechám na tvém posouzení…

Nyní je již na tobě, zda se rozhodneš vstoupit na palubu lodi Cidaris, protože odliv se blíží a loď brzy zvedne kotvy. Přeji šťastnou plavbu. (otevřít .pdf).
Komentáře(17)

Design and Coding: Instant Solutions